PRZEWIŃ DO GÓRY

Etykiety na roli i jej możliwości

Ze-zloceniem3Etykiety na roli.

Etykiety na roli kolorowe mogą być wykonane z papieru lub folii. Dodatkowo naklejki są poddawane modyfikacjom oraz wzbogaceniom według potrzeb klienta. Uszlachetnieniem etykiety może być między innymi tłoczenie, złocenie czy lakierowanie Braille.
Tłoczenie wpływa na podniesienie estetyki etykiety i podniesieniu niektórych elementów graficznych. Etykieta z elementami tłoczonymi jest jednym z najbardziej wyrafinowanych sposobów zdobienia i zaznaczenia jakości produktu.
Złocenie lub srebrzenie jest to meto uszlachetnia druku na zimną bądź na gorąco dziki odpowiednim matrycom. Zabieg ten służy poprawie walorów estetycznych naklejki poprzez nanoszenie złotej, srebrnej lub kolorowej folii.
Kolorowe etykiety samoprzylepne to jedno z najprostszych rozwiązań wykorzystywanych w marketingu nastawionego na wypromowanie i wyróżnienie poszczególnych produktów na tle pozostałych.
Personalizacja etykiet polega na drukowaniu na etykietach informacji zmiennych, najczęściej za pomocą druku termotransferowego oraz cyfrowego. Każda z naklejek może mieć inny opis, obrazek lub kod.